Bejelentkezés SzolgáltatásokKérdezz-felelek
Üzenet küldése
Bemutatkozunk
„Mindenki tehetséges valamiben, találjuk meg közösen, hogy Te miben vagy az.”
Iskolánk folyamatosan részt vesz pedagógiai kutatás-fejlesztésben és az innovációkat beépítjük a munkánkba. Iskolánk jövőjét a folyamatos fejlődés biztosítja, amelyhez szilárd alapul szolgálnak az elmúlt húsz évben elért eredmények.

A legfontosabb számunkra az, hogy olyan tanárokat, eszközöket és lehetőségeket biztosítsunk a nálunk tanuló diákoknak, melyben fejleszthetik idegen nyelvi kommunikációs és szakmai képességüket, többet tanulhatnak, ugyanakkor sokkal gazdagabbá is válhatnak emberi értékeik és szakmai tudásuk gyarapodásával.

Fontos számunkra, hogy a lemaradók felzárkózzanak, a kiemelkedően jók részt vegyenek tehetségfejlesztő kurzusokon, és az is, hogy mindenki elérje egyéni célját a tanulással, több tudással, melyhez önmaga is járuljon hozzá szorgalmával, munkájával.

Rendszeresen szervezünk alkotó táborokat, kirándulásokat, kulturális programokat, rendezvényeket és évente legalább 15 nemzetközi kurzust, melyek mind a diákokért, a diákoknak szólnak. Rendezünk kiállításokat, diákjaink pályázatokon vehetnek részt és olyan közösséget kínálunk számukra, melynek tagjai lehetnek, melyben biztosan barátokat találnak és önmagukat fejleszthetik.

A diákoknak lehetőségük van nemzetközi kurzusokat felvenni, azokon vizsgát tenni, referenciát szerezni, megkezdeni karrierjük építését.

Általános célunk, hogy az intézményünkben tanuló fiatalok képesek legyenek felelősségteljesen gondolkodni, legyenek szabadok, tisztelettel legyenek mások iránt, legyenek elkötelezettek és keményen dolgozzanak, tanuljanak.

A legfontosabb szakmai-pedagógiai cél, hogy minden tanulónk valamilyen szintű (emelt szintű vagy felsőfokú) OKJ bizonyítványt és megfelelő szakmai, gyakorlati és személyes kompetenciát szerezzen, mely a fiataloknál elegendő útravaló a pályakezdéshez, felnőtteknél pedig megfelelő az újrakezdéshez, illetve a munkahely megtartásához.

Adatok iskolánkról

Iskolánkban 2015. március 1-én 680 fő nappali, 170 fő esti tagozatos diák tanul. Mindezeken túl a felnőttképzési kurzusok is népszerűek, melyeken négy féle képzésben 181 fő folytatja tanulmányait.

Oktatási profilunk ágazatok szerint

A 2016/2017. tanévre 16 féle képzést kínálunk. Valamennyi képzésünk érettségire épülő, iskolarendszerben, emelt szintű (54) vagy felsőfokú (55) képzés.

Érettségire épülő képzések 13. és 14. évfolyamon: Informatika, Képző- és iparművészet, Turisztika, Pedagógia, Ügyvitel

Befogadó, fejlesztő, innovatív iskola

„Mindenki tehetséges valamiben, találjuk meg közösen, hogy Te miben vagy az.”

dr. Sedivi Lászlóné Balassa Ildikó

Teljes tartalom olvasása